Bydgoszcz moje miasto

Bydgoszcz jest jednym z największych miast na Pomorzu i Kujawach. Choć od wielu lat toczy bój z Toruniem zarówno o popularność jak i sympatię turystów, nie można odmówić jej wielu pięknych miejsc, którymi może się poszczycić.

Znanym punktem na mapie Bydgoszczy jest Starówka oraz Wyspa Młyńska. Szczególnie ta ostatnia cieszy się dobrą sławą wśród turystów. Ta zabytkowa wyspa znajduje się w środku miasta, a jej powierzchnia liczy sobie ponad 6 hektarów. Znajdują się tam rozległe tereny rekreacyjne, bulwary spacerowe oraz nowoczesny hotel, centrum fitness i centrum konferencyjne. Popularne są również zabytkowe spichlerze, które wpisały się już w panoramę miasta. Kolejną chlubą Bydgoszczy jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Piękne krajobrazy oraz doskonałe połączenie komunikacyjne z centrum miasta stwarzają z niego jeden z ulubionych terenów rekreacyjnych bydgoszczan i turystów. W sezonie letnim odbywają się tam koncerty oraz festiwale. Bydgoszcz to również prężnie rozwijający się ośrodek dydaktyczny i akademicki. Znajduje się tu wiele szkół oraz uczelni wyższych, zarówno publicznych jak i prywatnych. Wielu studentów wyjeżdża z rodzinnych miejscowości i decyduje się na studiowanie w pięknej, ale wciąż jeszcze kameralnej Bydgoszczy. A czego żacy szukają na mapie Bydgoszczy? Poza uczelniami i bibliotekami są to oczywiście kluby i puby. W mieście jest ich niezwykle dużo, rozpoczynając od kameralnego pubu Jack, poprzez modny klub Wiatrakowa aż po klimatyczny pub Barka, cumujący na Brdzie.